KONST / Litografier / Färglitografi 14819222
nr 1481 9222
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Barn under paraply. Signerad, numrerad 120/310. Färglitografi, bildmått: 45x50 cm, yttermått inklusive ram: 62x67 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:01:03
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin